Hry jsou součástí života člověka od nepaměti, ale teprve  dnes vzniká profese, která se zabývá jejich tvorbou. Náš obor je zde pro ty, kteří chtějí hry nejen hrát, ale především je chápat a vytvářet. První žáci do oboru Game art nastoupí ve školním roce 2021/2022.

Informace k přijímacímu řízení a přihlášku najdete ZDE.

Tvorba počítačových her je nejvýdělečnějším kreativním průmyslovým odvětvím současnosti, které již ve svých výdělcích několikanásobně překonalo i zaběhlý filmový svět. Obor Game art umožňuje studentům stát se součástí tohoto nového, fascinujícího a rychle se rozvíjejícího prostředí. Žáci se budou vzdělávat v herním designu, 2D & 3D grafice a vyprávění. Naučí se technické aspekty herního vývoje jako práci v herních enginech, základy programování, tvorbu a design zvuku atd. Všechny tyto znalosti budou kombinovat do tvorby imerzivních ucelených her. Učení probíhá především samotnou tvorbou her, žáci tak ze školy odejdou s portfoliem kvalitních prací využitelných pro vysoké školy i zaměstnavatele. 

Náš ateliér spolupracuje s řadou brněnských herních studií, které mají světový dosah. Profesionálové z praxe  tak mohou se studenty Game artu sdílet své zkušenosti a žáci dostávají unikátní příležitost dívat se pod ruce vývojářům světové špičky.  

V rámci oboru pro žáky vytváříme kreativní a dynamické prostředí, zavádíme do výuky prvky gamifikace a umožňujeme každému studentovi, aby si vybral své zaměření v rámci herní tvorby. Zároveň dbáme na výuku dovedností potřebných ve 21. století, jako jsou skupinová spolupráce, schopnost sebeprezentace a projektové myšlení.

Žáci našeho oboru mají za úkol přivést k životu hry, o kterých zatím jen sní.

Poznat obor Game art, seznámit se s našimi učiteli a navštívit naše prostory můžete každé úterý v 16:30 na Žákovském klubu herní tvorby. Více informací ZDE.

Více informací o oboru ZDE.