VÍTEJTE NA MOUŠNU!

Pro koho tu jsme?

Baví tě grafika a animace? Nestačí ti jen koukat na animáky? Pořád něco kreslíš? Máš v malíku filmové titulky a přeješ si je jednou také vytvářet? Máš rád komiksy, počítačové hry nebo filmové triky? A chceš se jednou podílet na jejich vzniku? — To je dobře, protože přesně tohle se u nás naučíš.

 

Co jsme?

Jsme umělecký obor, kde kombinujeme média jako grafický design, animaci, ilustraci, symboly, komiks, film, fotografie a zvuk, do jednoho celku.

 

Co u nás učíme?

Jak vytvořit znělku pro svůj youtubový kanál, jak vyrobit titulky pro nový superhrdinský film nebo jak vysvětlit pomocí animace záhady vesmíru. Naučíš se vytvořit 2D i 3D grafiku a animaci.

 

V jakých programech nejvíce pracujeme?

Adobe After Effects

Illustrator

Photoshop

InDesign

Premiere

Cinema 4D

Blender

Unity…

+ grafický tablet

 

Kdo vás bude učit?

V ateliéru učí hlavně externisté animátoři, motion designéři, zvukař nebo grafička z brněnských a pražských studií. Velmi dbáme na to, aby se váš učitel neustále pohyboval v praxi.

 

A co pak dál?

Absolventi nachází uplatnění v grafických studiích, televizích nebo studují dále na uměleckých vysokých školách. V ateliéru dbáme na poctivý výtvarný základ každého studenta, učíme studijní kresbu lidské figury, práci s kompozicí, perspektivou. Nehledáme stroje, hledáme umělce!

Nevíš, jestli jsme pro tebe ti praví? Zajdi to omrknout k nám do ateliéru. Můžeš se zúčastnit výuky, ať víš, do čeho jdeš. Koukni se jak to u nás vypadá a promluv si nejen s učiteli, ale i se studenty.

Máš zájem to zkusit? Napiš mi, vedoucí oboru: wiederlechnerova@ssudbrno.cz

Těším se!