TALENTOVKY NA MOUŠNU

Vybral sis nás, ale nevíš co tě čeká dál?

V domácích pracích od tebe potřebujeme vidět výtvarné práce studijního charakteru, to je třeba kresebné zátiší, složené z tvých nejoblíbenějších věcí. Nebo prostě tvůj portrét. Babiččiny ruce, nebo vašeho psa jak lítá venku. Pohybové kresby lidí i zvířat.  Můžeš kreslit komiksy, ty tu milujeme. A taky typografii, hry s písmem a character design tvých postav. Také rádi uvidíme tvoje grafické návrhy, například loga, filmové titulky nebo aplikace.

Dej pozor na výtvarný styl, který není tvůj vlastní! Máš rád mangu? My jo! Zkus pro nás ale vytvořit zajímavý styl, který se nesplete. Hlavně, prosím tě, nic neobkresluj! Ani z fanartu nejsme úplně odvaření. Také se nám špatně hodnotí abstrakce, nebo staré práce ze základky.

Naopak rádi uvidíme počítačovou malbu, kresbu, video. Fotky i hrátky se zvukem. Jestli neumíš s počítačem zhola nic, nevadí, my tě to tu naučíme od základů.

Čekej, že na přijímačkách v 1.části budeš kreslit hlavu podle živého modelu tužkou, která bude opravdu velká jako skutečná hlava. Pak nám podle zadání vyfikneš barevně komiks! Zní to super? Taky že je! Potom tě čeká třetí úkol, může to být práce na vlastním grafickém návrhu, práce s typografií..atd.

A teď už jen počkat, zda jsi prošel do 2. části přijímacího řízení. (to ti napíšeme doporučeně domů). Tam už tě  čeká jen pohovor, kde si řekneme co máš rád, ale také jaké výtvarníky nebo designéry znáš a obdivuješ. Na co jsi třeba naposledy koukal v kině, nebo které knížky ti leží na nočním stolku. Promluvíme si i tom co by ses chtěl u nás naučit. Také tě čeká test dějin umění.

Všechny vaše dotazy posílejte – wiederlechnerova@ssudbrno.cz

Potřebujete konzultovat Vaše domácí práce? Žádný problém! Pište – wiederlechnerova@ssudbrno.cz

Těšíme se!