Jsme nový progresivní oděvní obor budoucnosti. Naším cílem je vychovat módního designera tak, aby přispíval k celkové pozitivní společenské změně. Stále více lidí si uvědomuje, že nechce nosit toxické nebo neeticky vyrobené oblečení, proto obor reaguje na současnou situaci oděvního průmyslu a je prvotně zaměřený na recyklaci, upcyklaci, biomateriály a ekologii.  Největší důraz je kladen na to, jak je oděv vyroben, z jakých materiálů. Motivuje studenty jak založit vlastní oděvní ekologickou značku tak, aby fungovala v našich podmínkách.

Základem přípravy studentů je nejen kresba a malba, ale především kombinované textilní techniky. Student získá přehled v tradičních řemeslných technikách, ale i moderních technologiích, hledá inovativní přístupy. Součástí studia je také digitální fotografie, grafické programy. Student si během studia vytváří ucelený pohled a názor na otázku konzumu, navrhuje a realizuje oděv, do nějž promítá současný životní styl, jež musí splňovat kriteria udržitelné módy. Postupně si vytváří své studentské profesní portfolio a má tak možnost nového uplatnění na poli slow fashion, stává se oděvním designerem, profesionálem a odborníkem v oblasti udržitelné módy. Uplatní se také jako inovátor, výtvarník textilního designu, módní poradce se zaměřením na ekologii, prognostik trendů nebo může pracovat v oboru fashion marketingu.

Jeho spektrum znalostí a dovedností bude také základem pro pokračování ve studiu na vysokých školách výtvarného zaměření u nás nebo v zahraničí.

 

 

Náš obor byl v roce 2020 vybrán do mapy příkladů dobré praxe MKČR za Jihomoravský kraj v oblasti vzdělávání. Více zde: https://strategiekkp.mkcr.cz/

 

profil_ rozhovor

 

 

 

 

Rozhovor Kamilou1

Rozhovor pro Radio Wave: Nejmladší generace eko designérů v Modeschau.

 

Rozhovor v českém rozhlasu

 

Rozhovor pro týdeník 5 plus 2

Rozhovor v televizním pořadu Sama doma (video)